Korozja rurociągów w zbiorniku ppoż.

Korozja rurociągu w zbiorniku ppoż.

Obecność korozji w zbiornikach przeciwpożarowych może być poważnym problemem dla ich właścicieli, ponieważ może powodować znaczne uszkodzenia rurociągów i innych powiązanych elementów.

Korozja prowadzi do osłabienia lub rozpadu metalu, powodując niekontrolowane wycieki i inne problemy związane z integralnością strukturalną. Co więcej, korozja może skutkować zmniejszoną przepustowością rur ze względu na zmniejszającą się średnicę. Może to oznaczać, że woda nie dotrze do celu wystarczająco szybko w sytuacji zagrożenia pożarowego. Dodatkowo, cząsteczki korozyjne z wnętrza zbiornika mogą blokować niektóre elementy, takie jak pompy lub zawory, zmniejszając ich skuteczność w krytycznych momentach, co może zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Dzięki okresowym przeglądom zbiornika w raz z inspekcją wewnętrzną przy użyciu drona podwodnego jesteśmy w stanie zidentyfikować ewentualne problemy z korozją rurociągów i to bez konieczności spuszczania wody.

rurociąg zbiornika ppoż
podwodne zdjęcia z drona
Dron podwodny do serwisu zbiorników
Dron podwody przegląd zbiorników ppoż

Co w przypadku gdy korozja już spowodowała wystąpienie przecieku i niekontrolowany wypływ wody ze zbiornika przeciwpożarowego?  Najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana rurociągu zasilającego na wykonany ze stali nierdzewnej.

1. Zastąpienie rur stalowych rurami ze stali nierdzewnej zapewnia lepszą odporność na korozję i pękanie. 

2. Instalacja rur ze stali nierdzewnej może poprawia bezpieczeństwo, zapewniając większą niezawodność i mniejsze potrzeby w zakresie konserwacji. 

3. Systemy rurowe ze stali nierdzewnej są z czasem bardziej opłacalne ze względu na ich zwiększoną trwałość.. 

5. Ogólna oczekiwana długość życia systemu wykorzystującego rury ze stali nierdzewnej jest znacznie wyższa niż w przypadku standardowych rur stalowych, co czyni go doskonałą inwestycją w bezpieczeństwo obiektu chronionego instalacją z użyciem zbiornika przeciwpożarowego.

rurociąg zbiornika ppoż
modernizacja zbiornika ppoż
zbiornik ppoż serwis

logo fire-technic