Jak obliczyć minimalną ilość gaśnic w obiekcie zgodnie z polskimi przepisami?
10. March 2024
W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, istnieją ścisłe przepisy dotyczące zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynkach i obiektach różnego typu. Jednym z kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo jest odpowiednia liczba gaśnic, która musi być dostępna w przypadku pożaru. W tym artykule omówimy, jak obliczyć minimalną ilość gaśnic wymaganą przez przepisy, aby Twój obiekt był zgodny z polskim prawem.

Profesjonalny montaż i wymiana membran PVC w zbiornikach przeciwpożarowych i na potrzeby wody pitnej – dlaczego warto wybrać Fire-Technic?
27. February 2024
Współczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i systemów gwarantujących dostęp do czystej wody pitnej są kluczowymi elementami infrastruktury każdego obiektu – zarówno przemysłowego, jak i mieszkalnego. Firma Fire-Technic, specjalizująca się w montażu i wymianie membran PVC w zbiornikach przeciwpożarowych oraz wody pitnej, stanowi gwarancję najwyższej jakości usług, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta. 

Dlaczego Membrana PVC Przewyższa EPDM w Zbiornikach Przeciwpożarowych? Kluczowe Zalety
22. February 2024
Membrany stosowane w zbiornikach przeciwpożarowych odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i skuteczności systemów przeciwpożarowych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego membrana PVC (polichlorek winylu) jest coraz częściej wybierana przez specjalistów w branży przeciwpożarowej w porównaniu do tradycyjnie stosowanej membrany EPDM. Omówimy kluczowe zalety membran PVC i dlaczego są one bardziej efektywne i praktyczne w zbiornikach ppoż.

Technologia w przeglądzie Zbiorników Przeciwpożarowych: Zalety Użycia Drona Podwodnego przez Fire-Technic
19. February 2024
W obliczu nieustannie rozwijającej się technologii, firmy przeciwpożarowe szukają nowych, efektywnych metod utrzymania bezpieczeństwa i gotowości do reagowania na ewentualne pożary. Jednym z kluczowych elementów w zapewnieniu skutecznej ochrony przeciwpożarowej jest regularna kontrola zbiorników przeciwpożarowych. Firma Fire-Technic, lider w branży inspekcji podwodnych, wprowadza innowacyjne rozwiązanie - inspekcję zbiorników przeciwpożarowych przy użyciu drona podwodnego.

Rzeczoznawca do spraw przeciwpożarowych w procesie uzgadniania projektu budowlanego
08. February 2024
W dzisiejszym dynamicznym środowisku budowlanym, gdzie bezpieczeństwo staje się priorytetem, rola rzeczoznawcy do spraw przeciwpożarowych przy uzgadnianiu projektu budowlanego jest niezwykle istotna. Ich wiedza i doświadczenie przyczyniają się do stworzenia obiektów, które nie tylko spełniają estetyczne i funkcjonalne wymagania, ale również są bezpieczne dla użytkowników. Poniżej przyjrzymy się, jak rzeczoznawca do spraw przeciwpożarowych wpływa na proces uzgadniania projektu budowlanego.

Serwis zbiornika ppoż.
22. January 2024
Serwis zbiornika przeciwpożarowego obejmuje szereg specjalistycznych działań mających na celu zapewnienie niezawodności i skuteczności systemu przeciwpożarowego. Usługi te są kluczowe dla utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa obiektów i mogą różnić się w zależności od konkretnego typu zbiornika oraz wymagań prawnych. Dzisiejszy wpis poświęcamy zakresom przeglądu zbiorników ppoż. podstawowego i rozszerzonego.

Badanie wydajności hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych
22. January 2024
Artykuł przedstawia zbiór informacji dotyczących przeglądu hydrantów, w szczególności badania wydajności hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych, obowiązujących przepisów i wymagań dotyczących instalacji hydrantowych. Najczęściej występujące problemy z instalacją hydrantową.

Przegląd zbiornika ppoż bez spuszczania wody?
22. January 2024
Optymalizacja opisu meta wymaga skoncentrowania się na kluczowych słowach oraz zapewnienia, że opis jest krótki, zwięzły i zachęcający do kliknięcia. Oto przykładowy zoptymalizowany opis meta dla wspomnianego tematu: "Odkryj innowacyjne metody przeglądu zbiorników ppoż. bez opróżniania wody! Zgodne z przepisami, bezpieczne i wydajne rozwiązania tylko z Fire-Technic."

Okresowy przegląd zbiornika ppoż. – dlaczego jest taki ważny.
22. January 2024
W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka przykładów do czego mogą doprowadzić zaniechania w zakresie kontroli zbiorników przeciwpożarowych. Regularny przegląd zbiornika ppoż. to nie tylko konieczność wynikająca z obowiązujących przepisów i norm, lecz co ważniejsze zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego chronionego obiektu.

Przegląd zbiornika ppoż. - przepisy i normy
22. January 2024
Przedstawiamy przepisy dotyczące przeglądu zbiorników przeciwpożarowych zawarte w obowiązujących normach i wytycznych PN-EN, NFPA, FM Global, VDS.

Show more

logo fire-technic