Do czego prowadzi brak przeglądu zbiornika ppoż.
AKTUALNOŚCI · 14. June 2023
Do czego może doprowadzić brak okresowych przeglądów instalacji tryskaczowej i zbiornika ppoż. Czy pozorne oszczędności na przeglądach instalacji to naprawdę dobre rozwiązanie gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo użytkowników i chronionego obiektu?

Czyszczenie otwartego zbiornika ppoż.
AKTUALNOŚCI · 05. June 2023
Czyszczenie otwartego zbiornika ppoż. jest ważnym środkiem bezpieczeństwa, którego nie należy lekceważyć. Konieczne jest opróżnienie zbiornika ze wszystkich zanieczyszczeń i osadów, ponieważ mogą one zatkać system i spowodować awarię. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie zbiornika przeciwpożarowego jest użycie myjki ciśnieniowej. Po wyczyszczeniu zbiornika, przed ponownym napełnieniem go wodą należy sprawdzić, czy nie nosi on śladów uszkodzeń lub korozji.

Przegląd zbiorników przeciwpożarowych
ZBIORNIKI PPOŻ · 04. June 2023
Jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa przeciwpożarowego to zbiornik przeciwpożarowy. Właściwie zaprojektowany i utrzymany zbiornik jest niezbędny dla skutecznego działania systemu przeciwpożarowego. Regularne przeglądy są ważne, aby zapewnić, że zbiornik działa zgodnie z oczekiwaniami w momencie, gdy jest potrzebny. W tym artykule przedstawimy, dlaczego taki przegląd jest ważny i na co zwracać uwagę podczas jego przeprowadzania.

Korozja rurociągów w zbiorniku ppoż.
ZBIORNIKI PPOŻ · 27. March 2023
Korozja rurociągu w zbiorniku przeciwpożarowym jest poważnym problemem mogącym powodować znaczne koszty. Korozja może osłabić rury, co prowadzi do wycieków i dalszych uszkodzeń. Aby zapobiec korozji, ważne jest, aby używać rur wykonanych z odpowiednich materiałów.

Przegląd hydrantu - brak wydajności i co dalej?
HYDRANTY · 30. September 2021
Przegląd hydrantu wewnętrznego lub zewnętrznego nie zawsze kończy się pozytywnym protokołem np. z uwagi na brak wydajności. Co dalej w takim przypadku?

Przegląd hydrantów - dlaczego Fire-Technic
HYDRANTY · 20. September 2021
Jeżeli w Twojej Firmie lub Wspólnocie zbliża się okresowy termin przeglądu hydrantów przeczytaj dlaczego warto skorzystać z usług naszego serwisu. Nasz obszar działania to nie tylko Warszawa i okolice lecz cały kraj.

Przegląd zbiornika ppoż przy użyciu drona
ZBIORNIKI PPOŻ · 20. September 2021
Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami jednego z naszych dronów podwodnych ROV podczas inspekcji wewnętrznej zbiornika ppoż.

Utylizacja gaśnic
GAŚNICE · 19. September 2021
Jeśli nie wiesz co zrobić ze starą gaśnicą lub niepotrzebną gaśnicą, gdzie oddać gaśnicę do utylizacji - tu znajdziesz podstawowe informacje.

Przegląd zbiornika ppoż. - przepisy i normy
ZBIORNIKI PPOŻ · 15. February 2021
Przedstawiamy przepisy dotyczące przeglądu zbiorników przeciwpożarowych zawarte w obowiązujących normach i wytycznych PN-EN, NFPA, FM Global, VDS.

Okresowy przegląd zbiornika ppoż. – dlaczego jest taki ważny.
ZBIORNIKI PPOŻ · 04. February 2021
W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka przykładów do czego mogą doprowadzić zaniechania w zakresie kontroli zbiorników przeciwpożarowych. Regularny przegląd zbiornika ppoż. to nie tylko konieczność wynikająca z obowiązujących przepisów i norm, lecz co ważniejsze zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego chronionego obiektu.

Show more