Serwis zbiornika ppoż.

serwis zbiornika ppoż

Serwis zbiornika przeciwpożarowego obejmuje szereg specjalistycznych działań mających na celu zapewnienie niezawodności i skuteczności systemu przeciwpożarowego. Usługi te są kluczowe dla utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa obiektów i mogą różnić się w zależności od konkretnego typu zbiornika oraz wymagań prawnych. Poniżej przedstawiamy podstawowe elementy, które zwykle wchodzą w skład serwisu zbiornika przeciwpożarowego:

Podstawowy zakres przeglądu zbiornika ppoż.

  1. Inspekcja wizualna - pierwszym krokiem jest dokładna inspekcja wizualna zbiornika oraz powiązanych z nim elementów. Celem jest wykrycie ewentualnych uszkodzeń, korozji, wycieków oraz innych defektów, które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie systemu.
  2. Sprawdzenie stanu technicznego i funkcjonalności - ocena stanu technicznego zbiornika oraz wszystkich komponentów systemu przeciwpożarowego, w tym m.in.:
  • systemu sygnalizacji poziomu wody 
  • systemu zapobiegającemu zamarzaniu
  • systemu automatycznego napełniania

Przedmiotowy zakres przeglądu należy wykonać przynajmniej raz w roku, ale zalecamy, aby nie zapominać o regularnym, co najmniej kwartalnym, monitorowaniu poziomu wody oraz przeprowadzaniu ogólnego przeglądu stanu wizualnego zbiornika.  Chcielibyśmy zasugerować, że szczególnie warto zwrócić uwagę na grzałki w zbiornikach ppoż., które odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu zamarzaniu wody. Sprawdzenie ich stanu przed nadejściem chłodów to zalecana praktyka, mająca na celu uniknięcie niepożądanych niespodzianek w mroźne dni.

Rozszerzony zakres przeglądu zbiornika ppoż.

Rozszerzony przegląd zbiornika przeciwpożarowego wykonywany jest w okresach i zakresie uzależnionym od normy ( PN-EN 12845) lub standardu (NFPA )  na podstawie którego został wykonany.

Co istotne nawet jeżeli zbiornik nie jest elementem instalacji tryskaczowej i  np. służy jedynie jako źródło wody do zewnętrznego gaszenia pożaru, przegląd należy wykonać w odniesieniu do Polskiej Normy PN-EN 12845 „Stałe urządzenia gaśnicze - Automatyczne urządzenia tryskaczowe - Projektowanie, instalowanie i konserwacja”

W ramach przeglądu rozszerzonego w zależności od okresu eksploatacji należy wykonać m.in.::

  1. Inspekcję wewnętrzną - w celu oceny stanu technicznego wewnętrznych elementów zbiornika narażonych na wystąpienie korozji oraz ewentualnego zanieczyszczenia.  Inspekcja możliwa przy użyciu np. drona podwodnego lub nurka zawodowego.
  2. Czyszczenie zbiornika - usunięcie zanieczyszczeń z dna zbiornika oraz ognisk korozji jeżeli występują.

Z naszej strony zapraszamy do współpracy w zakresie profesjonalnych przeglądów zbiorników wody do celów przeciwpożarowych, zwanych potocznie "zbiorniki ppoż." Nasza firma oferuje kompleksowe usługi przeglądu dla wszystkich typów zbiorników, w tym zbiorników hydroforowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze serwisantów, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy standard obsługi.

 

Wyróżnia nas podejście do realizacji zleceń – oferujemy nowoczesne i unikalne rozwiązania, takie jak przeglądy i czyszczenie zbiorników ppoż. bez konieczności ich opróżniania. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i metod pracy, jesteśmy w stanie skrócić czas niezbędny do wykonania serwisu, minimalizując przy tym zakłócenia w dostępie do systemu przeciwpożarowego.

 

Każdy przegląd zbiornika ppoż. jest poprzedzony szczegółową analizą, pozwalającą na określenie precyzyjnego zakresu prac. Bierzemy pod uwagę standard wykonania zbiornika, jego wiek oraz dotychczasowy okres eksploatacji. Dzięki temu możemy dostosować nasze działania do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta, zapewniając najbardziej efektywne i ekonomiczne rozwiązania.

 

Działamy na terenie całego kraju, gwarantując szybką i profesjonalną obsługę niezależnie od lokalizacji. Nasz zespół serwisantów jest gotowy do działania, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność systemów przeciwpożarowych w Państwa obiektach.

czyszczenie otwartego zbiornika ppoż

 

Podejmujemy się nietypowych zleceń, którymi inne firmy nie są zainteresowane. Specjalizujemy się w zadaniach takich jak przegląd zbiornika ppoż., czyszczenie zbiorników ppoż. oraz zaawansowane techniki czyszczenia zbiorników przy użyciu robota. Nasza oferta obejmuje również innowacyjne rozwiązania, takie jak wykorzystanie drona podwodnego do inspekcji i oceny stanu technicznego zbiorników. Dzięki naszemu doświadczeniu i elastyczności jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom, które dla innych mogą wydawać się zbyt skomplikowane lub niestandardowe.

 

logo fire-technic