Inspekcje podwodne - dron podwodny

przegląd zbiornika ppoż bez spuszczania wody dron podwodny

W oparciu o obowiązujące normy, wytyczne i standardy wykonujemy przeglądy oraz inspekcje zbiorników przeciwpożarowych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zdalnie sterowany robot podwodny wyposażony jest w odpowiednie oświetlenie i kamerę, dzięki czemu możliwe są gruntowne oględziny zbiornika ppoż. bez konieczności spuszczania wody.

Przegląd zbiornika ppoż. przy użyciu naszego drona to oszczędność czasu, wody i pieniędzy.

Opróżnianie i ponowne napełnianie zbiornika związane jest z nakładami finansowymi, których dzięki użyciu naszego robota ROV można uniknąć. Tak samo jak czasu wyłączenia instalacji przeciwpożarowej z użytku. Zamiast tego wprowadzamy do zbiornika nowoczesnego drona, który przekazuje operatorowi bieżącą transmisję oraz zapisuje obraz na dysku komputera.

 

Dzięki temu bez niepotrzebnych nakładów oceniamy stan zbiornika, planujemy dalszą eksploatację instalacji i działania związane z bieżącą konserwacją i ewentualnymi naprawami.

Robot podwodny ROV – dron Fire-Technic

  •  zaawansowany technologicznie dron podwodny
  • zdjęcia w wysokiej rozdzielczości
  •  filmy 4K
  • zanurzenie nawet do 150 m
  • czas pracy do 4 godzin

 

 

Zobacz zdjęcia wykonane przez nasze urządzenia.

Co na to normy dotyczące konserwacji zbiorników ppoż.

 

Norma PN-EN 12845:2015 + A1:2019 Stałe urządzenia gaśnicze – Automatyczne urządzenia tryskaczowe – Projektowanie, instalowanie i konserwacja.

 

W odstępach nie dłuższych niż 3 lata wszystkie zbiorniki powinny być sprawdzone od zewnątrz i wewnątrz na obecność korozji. Jeżeli jest to konieczne, zbiorniki powinny zostać opróżnione i oczyszczone.

W odstępach nie dłuższych niż co 10 lat wszystkie zbiorniki zapasu powinny być oczyszczone i sprawdzone od wewnątrz.

 

Standard NFPA 25 Standard for the Inspection, Testing, and Maintenance of Water-Based Fire Protection Systems

 

Co 3 lata dla zbiorników bez membrany lub co 5 lat dla zbiorników z ochroną antykorozyjną należy sprawdzić czy zbiornik nie ma śladów korozji i wżerów, zanieczyszczeń i glonów.  Jeżeli jest to koniecznezbiorniki powinny zostać opróżnione i oczyszczone.

 

Wytyczne VdS CA 4001 Wytyczne VdS-CEA dotyczące instalacji tryskaczowych - Projektowanie i instalowanie

 

Co 5 lat wszystkie zbiorniki powinny być sprawdzone od zewnątrz i wewnątrz na obecność korozji. Jeżeli jest to koniecznezbiorniki powinny zostać opróżnione i oczyszczone.

 

W odstępach nie dłuższych niż 15 lat wszystkie zbiorniki zapasu wody należy opróżnić,  oczyścić i skontrolować od wewnątrz. W razie potrzeby należy wykonać remont konstrukcji budowlanej.

 

 

logo fire-technic