Kompleksowa obsługa serwisowa instalacji tryskaczowej - suchej, mokrej, pianowej, przeglądy okresowe - miesięczne, kwartalne, roczne, 10-cio letnie.
Modernizacja siatki instalacji tryskaczowej, wymiana środka pianotwórczego, wymiana tryskaczy.
Profesjonalny montaż instalacji tryskaczowych i zraszaczowych przez wykwalifikowanych monterów. Zapewniamy obsługę od projektu po uruchomienie instalacji.
Nasz zgrany zespół tworzą doświadczeni inżynierowie i monterzy z wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą, dzięki czemu nie boimy się najbardziej nietypowych projektów.
Posiadamy własny zakład prefabrykacji rurociągów instalacji tryskaczowej oraz rozległe kontakty dzięki czemu jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje.
Posiadamy własny dział projektowy instalacji tryskaczowych.
Instalacja tryskaczowa to najbardziej rozpowszechniona i pewna automatyczna instalacja gaśnicza, ponieważ prawidłowo wykonane i serwisowane instalacje tryskaczowe wykrywają pożar, wysyłają sygnał alarmowy i samoczynnie rozpoczynają akcję gaśniczą w miejscu wystąpienia pożaru i to wszystko bez ingerencji człowieka, dzięki czemu instalacje tryskaczowe są urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo dla zdrowia i życia jednocześnie chroniąc obiekt wraz wyposażeniem oraz jego otoczenie.
Z uwagi na różnice w sposobie użytkowania oraz warunków środowiskowych panujących w bezpośrednim otoczeniu stosuje się różne instalacje tryskaczowe: mokre, suche, suche szybkiego reagowania.
Instalacja tryskaczowa mokra – stosowana w miejscach niezagrożonych zamarzaniem i przegrzaniem. W przedmiotowej instalacji sieć tryskaczowa jest stale nawodniona.
Instalacja tryskaczowa sucha – stosowana w miejscach zagrożonych zamarzaniem lub działaniem wysokiej temperatury. W stanie czuwania sieć tryskaczy wypełniona jest sprężonym powietrzem. Uruchomienie tryskacza powoduje spadek ciśnienia w rurociągu którego następstwem jest otwarcie zaworu kontrolno-alarmowego i zasilenie tryskacza wodą.
Instalacja tryskaczowa sucha szybkiego reagowania – stosowana w miejscach zagrożonych zamarznięciem oraz wysokim ryzykiem powstania szybko rozprzestrzeniającego się pożaru np. magazyny wysokiego składowania. W instalacji szybkiego reagowania aktywacja zaworu kontrolno-alarmowego następuje poprzez automatyczne urządzenie wcześnie wykrywające powstanie pożaru.
Instalacja tryskaczowa składa się z zasilenia wodnego (np. zbiornik wody pożarowej), pompy pożarowej oraz sekcji tryskaczowych. W skład każdej sekcji wchodzi zawór kontrolno-alarmowy (ZKA) oraz rurociąg z podłączonymi do niego zamkniętymi tryskaczami.
Podstawowe elementy instalacji tryskaczowej:
1. Zbiornik wody pożarowej
2. Pompa tryskaczowa
3. Zawór kontrolno-alarmowy
4. Hydrofor - opcja
5. Tryskacze
6. Centrala SSP